čáp

Adresa

Jezernice č. 39, 751 31

E-mail

skola@jezernice.cz
Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola

Mateřská škola

Mateřská škola Jezernice byla založena 15. dubna 1947. V současné době je jednotřídní, od 1. ledna 2003 se stala organizační součástí právního subjektu Základní škola a Mateřská škola Jezernice. Zřizovatelem je Obec Jezernice. MŠ navštěvují převážně děti z Jezernice a osady Familie, několik dětí také ze sousední vesnice Podhoří a blízkého města Lipníku nad Bečvou.

Třída je věkově smíšená, naplňována v současné době do počtu 26 – 28 dětí, věkové složení je 2,5 – 7 let.

MŠ sídlí v klidnější části uprostřed vesnice ve společné budově s obecním úřadem. Budova je zvenčí zrekonstruovaná, obklopená pěknou zahradou. Velká rozloha zahrady i její vybavení poskytuje dětem celoroční vyžití – pohybové a sportovní aktivity, relaxaci a odpočinek, v létě navíc hry s vodou a koupání, v zimě bobování a rozmanité tvořivé hry se sněhem.

Nově zrekonstruované je i sociální zařízení pro děti. Dětská šatna i herna jsou vybaveny novým nábytkem. V suterénu budovy se nachází „divadlo“ s divadelním paravánem, promítačkou a stálou výstavkou výtvarných prací dětí.

Při výchovně vzdělávací práci s dětmi vycházíme z vlastního školního vzdělávacího programu „Svět kolem nás“. Hojně využíváme zajímavosti naší obce a okolí. Velkou chloubou vesnice jsou „naši čápi“, kteří jsou pro děti velkou inspirací nejen při tvořivých činnostech, rozvíjení estetických dovedností a pohybových aktivit, ale hlavně napomáhají v chápání nutnosti ochrany přírody a životního prostředí. Další raritou Jezernice jsou známé železniční viadukty v pozadí s hradem Helfštýnem, které patří k častým cílům našich vycházek, vyprávění a rozvíjení fantazijních představ.

Nejstarší děti jsou aktivní v doplňkových vzdělávacích projektech Těšíme se do školy, Angličtina hrou a Plavání. Všechny děti se již tradičně účastní sportovního projektu Malá jezernická olympiáda. Společně se žáky ZŠ navštěvujeme každoročně plaveckou školu, podle zájmu se účastníme kurzu Bruslení za školou a Lyžování.

Děti vystupují na mnoha kulturních a společenských akcích (např. Vánoční koncert, Zpívání u jesliček, Dětský karneval, Jarní dílny, Besídka pro maminky apod.). Příležitostně podle zájmů a schopností dětí, využíváme k tvořivým činnostem keramickou dílnu v základní škole.

 

 

 

MŠ: Ve čtvrtek 24.1.2019 v 15.30 hod. se uskuteční  keramická dílna pro dospělé v ZŠ Jezernice. Téma volné nebo si můžete vyrobit květináče na bylinky (v tom případě si přineste květináč-výška asi 13 cm a průměr 15 cm-nemusí být kulatý tvar květináče, ale vnitřní strana by měla být hladká) Cena 100-200kč dle velikosti výrobku. Těší se p. uč. Lenka

..............................................

Dne 2. 2. 2019 v 15.00 hod. se bude konat v KDS Jezernice KARNEVAL S HOPSALÍNEM. Téma: "Pohádkový karneval" Zveme všechny děti a dospěláky.
..............................................

Mikulášská besídka s jarmarkem

čtvrtek 6. 12.
v 16:00 hodin v kulturním domě.

-----------------------------------

Třídní schůzky

Čtvrtletní třídní schůzky se konají ve středu 7. 11.
v 16:00 hodin.

-----------------------------------

Sběr papíru

23. - 26. 10. Kontejner bude přistaven před ZŠ

 

--------------------------------------

Třídní schůzky

Úvodní třídní schůzky se konají ve středu 12. 9.
v 15:30 hodin.

--------------------------------------

3. 9. 2018: Slavnostní zahájení školního roku