Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Domácí úkoly: Únikové hry pro mladší i starší

Domácí úkoly: Únikové hry pro mladší i staršíÚnikové hry se staly zajímavou formou procvičování. Zvlášť v době distanční výuky. Nechceme děti nutit sedět u monitorů víc a víc. Ale když už u nich jsou, proč jim to nezpříjemnit? Naše děti mají výhodu, že do školy chodit mohou, ale i ony si únikové hry oblíbily. Přináším tedy dvě pro zábavu a procvičování učiva: jednu pro starší (je delší, asi na 20– 30 minut) a jednu pro nejmladší žáky.

Dnes je ale venku hezky, tak běžte klidně bruslit nebo bobovat, čas na luštění máte až do pondělí.

 

Pro starší žáky: Klikni sem a pomoz rodině Simpsonových z místnosti

Rada: Složitější na ovládání je křížovka pod obrázkem zvonku. Vpisuje se do ní od prvního čtverečku klávesnicí. Pro otevření zámku je pak nutné napsat celou větu! Poznač si ji.

 

Pro 1. třídu, ale může ji dělat kdokoliv: Klikni sem a otevři truhlu plnou dukátů. Po načtení uvidíš místnost se skříní, pavoukem atd. Hru si spusť vpravo nahoře tlačítkem „Spustit“. Obrázek se otevře přes celou obrazovku a hra bude fungovat.

 

Návod pro začínající hráče:

  1. Na obrázku hledej skryté úkoly. V některých únikových hrách jsou nenápadné, v těchto našich jsou dokonce očíslované nebo jsou to osoby a předměty v místnosti.
  2. Měj po ruce papír a tužku.
  3. Úkol se vždy otevře v dalším okně v internetovém prohlížeči.
  4. Vyřeš úkol podle pokynů. Pokud budeš úspěšný, zobrazí se ti na konci část kódu nebo indicie k otevření zámku, truhly atd. Zapiš si to!
  5. Vrať se na hlavní obrázek hry a najdi další úkoly.
  6. Úkoly jsou různého typu – spojovačky, doplňovačky, křížovky, osmisměrky, třídící úkoly atd. Vždy je potřeba se zorientovat, co se po tobě chce. Ovládání je však většinou velice jednoduché.
  7. Jakmile budeš mít všechny úkoly splněné, klikni na zámek (nebo klíč). Otevře se ti jiný typ úkolu a otevři zámečky podle svých zapsaných řešení.
  8. Pokud budeš úspěšný(á), všechny zámky zezelenají a ty jsi zvítězil(a)!
  9. Bavte se!