čáp

Adresa

Jezernice č. 39, 751 31

E-mail

skola@jezernice.cz
Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola

Mateřská škola

Mateřská škola Jezernice byla založena 15. dubna 1947. V současné době je jednotřídní, od 1. ledna 2003 se stala organizační součástí právního subjektu Základní škola a Mateřská škola Jezernice. Zřizovatelem je Obec Jezernice. MŠ navštěvují převážně děti z Jezernice a osady Familie, několik dětí také ze sousední vesnice Podhoří a blízkého města Lipníku nad Bečvou.

Třída je věkově smíšená, naplňována v současné době do počtu 26 – 28 dětí, věkové složení je 2,5 – 7 let.

MŠ sídlí v klidnější části uprostřed vesnice ve společné budově s obecním úřadem. Budova je zvenčí zrekonstruovaná, obklopená pěknou zahradou. Velká rozloha zahrady i její vybavení poskytuje dětem celoroční vyžití – pohybové a sportovní aktivity, relaxaci a odpočinek, v létě navíc hry s vodou a koupání, v zimě bobování a rozmanité tvořivé hry se sněhem.

Nově zrekonstruované je i sociální zařízení pro děti. Dětská šatna i herna jsou vybaveny novým nábytkem. V suterénu budovy se nachází „divadlo“ s divadelním paravánem, promítačkou a stálou výstavkou výtvarných prací dětí.

Při výchovně vzdělávací práci s dětmi vycházíme z vlastního školního vzdělávacího programu „Svět kolem nás“. Hojně využíváme zajímavosti naší obce a okolí. Velkou chloubou vesnice jsou „naši čápi“, kteří jsou pro děti velkou inspirací nejen při tvořivých činnostech, rozvíjení estetických dovedností a pohybových aktivit, ale hlavně napomáhají v chápání nutnosti ochrany přírody a životního prostředí. Další raritou Jezernice jsou známé železniční viadukty v pozadí s hradem Helfštýnem, které patří k častým cílům našich vycházek, vyprávění a rozvíjení fantazijních představ.

Nejstarší děti jsou aktivní v doplňkových vzdělávacích projektech Těšíme se do školy, Angličtina hrou a Plavání. Všechny děti se již tradičně účastní sportovního projektu Malá jezernická olympiáda. Společně se žáky ZŠ navštěvujeme každoročně plaveckou školu, podle zájmu se účastníme kurzu Bruslení za školou a Lyžování.

Děti vystupují na mnoha kulturních a společenských akcích (např. Vánoční koncert, Zpívání u jesliček, Dětský karneval, Jarní dílny, Besídka pro maminky apod.). Příležitostně podle zájmů a schopností dětí, využíváme k tvořivým činnostem keramickou dílnu v základní škole.

Menu

 MŠ: V pondělí 27.5.2019 v 15.30 hod. se uskuteční KERAMIKA PRO DOSPĚLÉ. Téma volné nebo si můžete vyrobit "pítko" pro ptáky, popř. misku. (v tom případě si přineste kulatou misku o průměru 16 - 20 cm). Cena 100 - 200 Kč. Těší se p. uč. Lenka

 .............................................

 

..............................................

Den otevřených dveří

3. 4. 2019

od 8 do 16 hodin

Přijďte se podívat do výuky, na vybavení školy, popovídat si s učitelkami a ředitelem o vzdělávání, o plánech do budoucna, o všem, co vás zajímá ve škole.

 -----------------------------------

Lyžařský výcvik

11. - 15. 2. 2019

Vždy od 11:30 po obědě odjíždí autobus od ZŠ. Návrat v 16 - 16:30 hodin.

-----------------------------------

Šibřinky - 1. republika

Srdečně zveme všechny na šibřinky pořádané společně KRPŠ a základní a mateřskou školou.

2. 3. 2019 od 20:00 v KD

-----------------------------------