Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Plán školního roku

Plán školního roku

Jsou uvedena jen známá data. Přesná data aktivit budou doplňována a upřesňována v průběhu školního roku.

 

Září

3. 9. Zahájení školního roku

11. 9. Třídní schůzky ZŠ (15:30)

12. 9. Třídní schůzky MŠ (16:00)

13. 9. Zaplacení pracovních sešitů

16. 9. Přihlášky a zaplacení kroužků

16. 9. Bruslení za školou (16., 19., 23., 26.)

23. 9. Zahájení činnosti kroužků

24. 9. Turistická vycházka po okolí

26. 9. Koloběžky, štafety Lipník

27. 9. výlet Praha

30. 9. Končí registrace Logická olympiáda (1. 8. - 30. 9.)

  

Říjen

1. 10. Logická olympiáda – zapojení žáci

3. 10. Mezinárodní den zvířat – tématický den

4. 10. Oslava lesa na Flóře Olomouc, 7:30 odjezd

6. 10. Vítání občánků

8. 10. Hudební program „Mozart“ (ZŠ a MŠ), Martin Kubát – 9:00

9. 10. Světový den pošty – tématický den

11. 10. Turistická a přírodovědná vycházka na hrad Helfštýn (ZŠ, MŠ)

14. - 18. 10. Sběr starého papíru (ZŠ, MŠ), od pondělí odpoledne

14. 10. Beseda s hasiči, prohlídka hasičské techniky

16. 10. Keramická dílna pro veřejnost – dospělí (Hradilová)

17. 10. Drakiáda v ŠD

21. 10. Keramická dílna pro veřejnost – děti (Sládečková)

31. 10. Dýňování, opékání a spaní ve škole (ZŠ, MŠ) 

 

Listopad

4. - 8. 11. Tématický svatomartinský týden ve školní družině

6. 11. Individuální třídní schůzky

14. 11. Den bez aut – tématický den

21. 11. Schůzka učitelů s rodiči předškoláků v MŠ

21. 11. Mobilní planetárium, zážitkový stan

Keramická dílna pro veřejnost glazování

Keramická dílna pro veřejnost vánoční – dospělí 

Sbírka pro Fond Sidus

Přírodovědné vycházky tříd

 

Vlastní vědomostní soutěže – projektový den

Divadlo v Olomouci "Královna Koloběžka I."

 

Prosinec

6. 12. Mikulášská besídka a vánoční jarmark (pátek)

12. 12. Česko zpívá koledy

20. 12. Přírodovědná vycházka tříd – krmení, stromeček pro zvěř

20. 12. Vánoční den, předávání dárků

Tématický den – advent, farář

 

Leden

Tři králové – návštěva MŠ v ZŠ

Třídní schůzky

Výtvarné soutěže podle pozvánek

Zimní sporty podle podmínek (bruslení, bobování)

Keramická dílna pro veřejnost (Hradilová)

22. 1. Uzavření klasifikace 1. pololetí, pedagogická rada

31. 1. Pololetní prázdniny

 

Únor

15. 2. Dětský karneval

17. - 21. 2. Lyžařský výcvik Newmann school – pro zájemce (ZŠ, MŠ)

22. 2. Šibřinky

24. 2. Jarní prázdniny do 1. 3.

Recitační soutěž

Schůzka učitelů s rodiči předškoláků v MŠ, příprava na zápis, odklady

 

Březen

8. 3. Mezinárodní den žen

Okresní kolo recitační soutěže – vybraní žáci

MŠ + ZŠ, návštěva dětí ve škole, škola „nanečisto“

Keramická dílna pro děti – jarní motivy, Velikonoce 

Matematický klokan

22. 3. Světový den vody – projektový den

28. 3. Den učitelů

Soutěž ve šplhu, ZŠ Osecká Lipník nad Bečvou (4 žáci)

 

Duben

Mezinárodní den dětské knihy – beseda v knihovně

Den otevřených dveří v ZŠ

Třídní schůzky v ZŠ

Keramická dílna pro dospělé, pro děti

Vynášení Morany (ZŠ, MŠ), sraz 9:50 u školy

Jarní velikonoční dílny pro děti a veřejnost – kulturní dům v Jezernici, 16:00

Setkání se seniory

Výtvarná soutěž, ZŠ Hranická Lipník nad Bečvou

Úklid obce (od 8 hodin) a sázení stromů (9 – 11 hod)

Fotografování ZŠ/MŠ

Zápis do ZŠ od 14 hodin

22. 4. Hudební pořad Stařenka Morava vypráví, Drkula ZŠ 8:00, potom MŠ, 50 Kč/dítě

Návštěva farmy (ZŠ, MŠ)

  

Květen

Den otevřených dveří Armády ČR, Lipník nad Bečvou

11. 5. Plavání ( 11., 18., 25. 5., 1., 8., 15., 22., 29. 6.) 8 lekcí, pondělky

7. 5. Den matek

Zápis do MŠ

Sběr starého papíru

Keramická dílna pro veřejnost 

Škola v přírodě

Sportovní turnaje podle pozvánek

 

Červen

Olympiáda v MŠ

Vystoupení ZUŠ Hranice (8:30)

Přírodovědná soutěž ZŠ Hranická Lipník nad Bečvou

Keramická dílna pro veřejnost 

Dopravní hřiště ZŠ (1. a 2. třída)

Dopravní hřiště ZŠ (3., 4., 5. třída)

Dopravní hřiště MŠ

22. 6. Uzavření klasifikace 2. pololetí

13. 6. Den dětí, pohádkový les

Výlet školy, ZOO (ZŠ, MŠ)

Rozloučení s předškoláky v MŠ, 9:30