Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Plán školního roku

Plán školního roku

Známé termíny uvádíme. Soubor průběžně aktualizujeme. 

Září

1. 9.     Zahájení školního roku

8. 9.     Den otevřených dveří Armáda

8. 9.     Třídní schůzky MŠ (16:00)

8. 9.     Schůzka KRPŠ

9. 9.     Třídní schůzky ZŠ (16:00)

10. 9.   Přihlášky do kroužků

12. 9.   Vítání občánků (KD Jezernice, ŠD)

13. 9.   Zahájení činnosti kroužků

13. 9.   Cvičný požární poplach v MŠ a v ZŠ

16. 9.   Turistická, historická a přírodovědná vycházka na hrad Helfštýn (ZŠ, MŠ)

17. 9.   Zaplacení pracovních sešitů a zaplacení kroužků

20. 9.   Třídnická hodina

29. 9.   Koloběžky

30. 9.   Končí registrace Logická olympiáda (1. 8. - 30. 9.)

 

Říjen

1. 10.   Logická olympiáda – zapojení žáci

5. 10.   Mezinárodní den zvířat – tematický den

4. – 6. 10.        Sběr starého papíru (po od 8 hodin – středa do 12 hodin)

7. 10.   Divadlo p. Taraba (jen MŠ)

11. 10. Světový den pošty – tematický den

12. 10. Opékání brambor na školní zahradě (ŠD)

14. 10. Výlet pro 5. třídu do Velkých Losin do papírny

15. 10. Oslavy lesa na Flóře Olomouc

19. 10. Hudební program, p. Kubát, J. S. Bach, (ZŠ, MŠ)

19. 10. Drakiáda v ŠD

19. 10. Keramická dílna pro veřejnost – dospělí (Hradilová)

22. 10. Keramická dílna pro veřejnost – děti (Sládečková)

25. 10.  Dýňování, opékání (ZŠ, MŠ), průvod, spaní

26. 10. Oslava státního svátku 28. října, položení květin k pomníku

 

Listopad

5. 11.   Keramická dílna pro veřejnost – děti (Sládečková)

8. – 12. 11.      Tematický svatomartinský týden ve školní družině

10. 11. Keramická dílna pro veřejnost (Hradilová)

10. 11. Třídnická hodina (celá škola)

10. 11. Vlastní vědomostní soutěže – projektový den O odznak sv. Martina

11. 11. Schůzka učitelů s rodiči předškoláků v MŠ

18. 11. Malá technická univerzita (1., 2., 3. roč. – 13 žáků)

23. 11. Třídní schůzky – individuální

26. 11. Vánoční fotografování, ZŠ a MŠ

28. 11. Rozsvěcení vánočního stromku

29. 11. Setkání metodiků prevence v PPP Přerov

Přírodovědné vycházky tříd

Sbírka pro Fond Sidus

 

Prosinec

13. 12. Mikulášská nadílka

14. 12. Mobilní planetárium, zážitkový stan 4 skupiny (od 5 let, mohou i mladší, 1. – 3. tř., páťáci)

21. 12. Tematický den – advent, farář

22. 12. Přírodovědná vycházka tříd – krmení, stromeček pro zvěř

22. 12. Vánoční den, předávání dárků

 

Leden

6. 1.     Divadlo loutek Ostrava, představení „Mumínci“, doprava p. Valenta, platila škola

7. 1.     Tři králové – návštěva MŠ na obecním úřadě

26. 1.   Uzavření klasifikace 1. pololetí, pedagogická rada

Zimní sporty podle podmínek (bruslení, bobování)

 

Únor

4. 2.     Pololetní prázdniny

7. 2.     Ekologicko-chovatelský program o exotickém ptactvu

14. – 18. 2.      Lyžařský výcvik NewmannSchool, Hrubá Voda

 

Březen

5. 3.     Šibřinky

8. 3.     Mezinárodní den žen (výrobek, téma pro výuku)

8. 3.     Karneval v MŠ, klaun, p. Tabara

10. 3.   Schůzka učitelů s rodiči předškoláků v MŠ, příprava na zápis, odklady, 16:00

10. 3.   MŠ + ZŠ, návštěva dětí ve škole, škola „nanečisto“, 8:45

14. 3.   Jarní prázdniny

21. 3.   Matematický klokan

22. 3.   Světový den vody – projektový den, exkurze v ČOV

23. 3.   Ponožkový den ke Světovému dni Downova syndromu 21. 3.

25. 3.   Třídnická hodina

28. 3.   Den učitelů

28. 3.   Keramická dílna pro veřejnost a pro děti (Hradilová)

30. 3.   Sázení stromů v obci

Přírodovědné vycházky tříd

 

Duben

1. 4.     Vynášení Morany (ZŠ, MŠ), sraz 9:50 u školy

4. 4.     Oslava Dne učitelů, bowling Hranice 16:30

5. 4.     Výtvarné soutěž Barevná pastelka ZŠ Hranická Lipník n. B.

6. a 7. 4.          Zápis do ZŠ od 14 hodin

11. 4.   Beseda s knihovnicí

13. 4.   Velikonoční dílny 16 – 18

14. – 18. 4.      Velikonoční prázdniny

21. 4.   Prima vizus – vyšetření očí v MŠ

22. 4.   Den Země – projektový den

Testování SCIO 3. třída a 5. třída

Třídní schůzky v ZŠ, 16:00

Třídnická hodina

Recitační soutěž

  

Květen

2. 5.     Plavání (2., 9., 16., 23., 30. 5., 6., 8., 20., 22., 27. 6.) 10 lekcí, pondělky

2. 5.     Zápis do MŠ

5. 5.     Den matek (8. 5.)

11. - 13. 5.   Sběr starého papíru

12. 5.   Dopravní hřiště ZŠ

14. 5.   Karneval s klaunem Hopsalínem

19., 20. a 24. 5.  testování ČŠI (5. roč.)

25. 5.   Olympiáda v MŠ

27. 5.   Fotografování ZŠ/MŠ, 250 Kč sada, 30 Kč společná fotka

31. 5.   Výlet do Prahy (jen 5. třída)

           

Červen

2. 6.     Velká zahradní akce: Zvelebování zahrady MŠ 15 – 18 hod, brigáda pro dospělé i děti + opékání

3. 6.     Soutěž Letem světem přírody (5 vybraných žáků 1. – 5. tř.)

4. 6.     Dětský den, pirátská stezka

10. 6.   Divadelní představení v Moravském divadle Olomouc, vybíráme 110 Kč

13. 6. – 17. 6. Škola v přírodě, Palkovické hůrky, vybíráme 2500 Kč

22. 6.   Mimořádné plavání

22. 6.   Závěrečné třídní schůzky, opékání na zahradě ZŠ

24. 6.   Odevzdání učebnic

24. 6.   Uzavření klasifikace

28. 6.   Výlet školy do ZOO Ostrava

29. 6.   Rozloučení s předškoláky v MŠ

30. 6.   Konec školního roku