Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Plán školního roku

Plán školního roku

Známé termíny uvádíme. Soubor průběžně aktualizujeme. 

Září

1. 9.     Zahájení školního roku

6. 9.     Den otevřených dveří Armáda Lipník nad Bečvou

6. 9.     Schůzka KRPŠ

7. 9.     Třídní schůzky MŠ (16:00)

8. 9.     Třídní schůzky ZŠ (16:00)

9. 9.     Přihlášky do kroužků

12. 9.   Zahájení činnosti kroužků

13. 9.   Cvičný požární poplach v MŠ a v ZŠ

15. 9.   Turistická, historická a přírodovědná vycházka na hrad Helfštýn (ZŠ, MŠ)

16. 9.   Zaplacení pracovních sešitů a zaplacení kroužků

18. 9.   Vítání občánků (KD Jezernice, ŠD)

21. 9.   Třídnická hodina

30. 9.   Oslavy lesa na Flóře Olomouc

30. 9.   Končí registrace Logická olympiáda (1. 8. - 30. 9.)

 

Říjen

1. 10.   Logická olympiáda – zapojení žáci

4. 10.   Mezinárodní den zvířat – tematický den

5. 10.   Hudební program, p. Kubát, (ZŠ, MŠ) /KRPŠ zaplatí/

6. 10.   Keramická dílna pro veřejnost – děti (Sládečková)

11. 10. Světový den pošty – tematický den

11. 10. Keramická dílna pro veřejnost – dospělí (Hradilová)

12. 10. Opékání brambor na školní zahradě (ŠD)

19. 10. Beseda s hasiči

19. 10. Drakiáda v ŠD

25. 10. Oslava státního svátku 28. října, položení květin k pomníku

31. 10.  Dýňování, opékání (ZŠ, MŠ), průvod, spaní

říjen testování tělesné zdatnosti ČŠI (3. roč.)

  

Listopad

7. 11. Třídnická hodina (celá škola)

9. 11. Společná akce na zahradě MŠ – uspávání zahrady

7. – 11. 11.      Tematický svatomartinský týden ve školní družině

11. 11. Vlastní vědomostní soutěže – projektový den O odznak sv. Martina

14. 11. Vánoční fotografování, ZŠ a MŠ

18. 11. Ředitelské volno

21. 11. Třídní schůzky – individuální

22. 11. Divadlo loutek v Ostrava „Pohádky o mašinkách“, vybíráme 60 Kč v ZŠ, 50 Kč v MŠ

 

další akce s ještě neurčeným datem, které bude upřesněno:

Keramická dílna pro veřejnost – děti (Sládečková)

Keramická dílna pro veřejnost (Hradilová)

Rozsvěcení vánočního stromku

Přírodovědné vycházky tříd

Průzkum o sportu a pobytu venku (Prevence)

 

Prosinec

1. 12.   Mikulášská besídka a jarmark

5. 12.   Divadlo p. Taraba (jen MŠ)

22. 12. Přírodovědná vycházka tříd – krmení, stromeček pro zvěř

22. 12. Vánoční den, předávání dárků

Tematický den – advent, farář

Beseda s policií

Šelmy (beseda s ochránci přírody)

 

Leden

6. 1.     Tři králové – návštěva MŠ na obecním úřadě

25. 1.   Uzavření klasifikace 1. pololetí, pedagogická rada

28. 1.   Dětský karneval, 15:00

. 1.       Divadlo loutek Ostrava, představení

Zimní sporty podle podmínek (bruslení, bobování)

 

Únor

3. 2.     Pololetní prázdniny

6. – 12. 2.        Jarní prázdniny

18. 2.   Šibřinky

20. 2. nebo 27. 2.       Lyžařský výcvik Newmann School, Hrubá Voda

 

Březen

8. 3.     Mezinárodní den žen (výrobek, téma pro výuku)

21. 3.   Ponožkový den ke Světovému dni Downova syndromu 21. 3.

22. 3.   Světový den vody – projektový den, exkurze v ČOV

24. 3.   Třídnická hodina

27. 3.   Vynášení Morany (ZŠ, MŠ), sraz 9:50 u školy

28. 3.   Den učitelů

29. 3.   Velikonoční dílny 16 – 18

. 3.       Schůzka učitelů s rodiči předškoláků v MŠ, příprava na zápis, odklady, 16:00

. 3.       MŠ + ZŠ, návštěva dětí ve škole, škola „nanečisto“, 8:45

. 3.       Matematický klokan

. 3.        Keramická dílna pro veřejnost a pro děti (Hradilová)

Přírodovědné vycházky tříd

Průzkum o množství času tráveného u počítačových her a před obrazovkami

Keramická dílna pro veřejnost a pro děti (Hradilová, Sládečková)

 

Duben

3. a 4. 4.          Zápis do ZŠ od 14 hodin

. 4.       Sázení stromů 

. 4.       Výtvarné soutěž Barevná pastelka ZŠ Hranická Lipník n. B.

. 4.       Recitační soutěž

. 4.       Setkání se seniory

. 4.       Beseda s knihovnicí

. 4.       Prima vizus – vyšetření očí v MŠ

20. 4.   Divadlo p. Taraba (jen MŠ)

21. 4.   Den Země – projektový den

Testování SCIO 3. třída

Třídní schůzky v ZŠ, 16:00

Třídnická hodina

 

Květen

Plavání 10 lekcí, pondělky a středy (22., 29. 5., 5.6., 12.6., 19.6., 26.6. + 14. 6., 21. 6., 28.6.) 

2. 5.     Zápis do MŠ

11. 5.   Besídka ke Dni matek (14. 5.)

. 5.       Sběr starého papíru

. 5.       Dopravní hřiště

. 5.       Olympiáda v MŠ

. 5.       Fotografování ZŠ/MŠ

           

Červen

Plavání 10 lekcí, pondělky a středy (22., 29. 5., 5.6., 12.6., 19.6., 26.6. + 14. 6., 21. 6., 28.6.)

. 6.       Velká zahradní akce

. 6.       Soutěž Letem světem přírody (5 vybraných žáků 1. – 5. tř.)

10 nebo 17. 6. Dětský den

. 6.       Divadlo Olomouc 

5. 6.     Škola v přírodě

20. 6.   Výlet školy 

26. 6.   Odevzdání učebnic

26. 6.   Uzavření klasifikace

27. 6.   Závěrečné třídní schůzky, opékání na zahradě ZŠ

30. 6.   Konec školního roku