Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ


Obnovení provozu školy - rozvrh a kroužky

Rozvrh hodin

Přihlásili jste všechny žáky, proto bude s dětmi probíhat běžná školní práce. V rozvrhu jsme zatím zvýšili počet hodin pro matematiku a český jazyk. V prvních dvou týdnech zjistíme, jak na tom žáci jsou, kde bude potřeba více probírat a procvičovat. Udělali jste s dětmi veliký kus práce doma, přesto bude nutné zjistit a sjednotit dovednosti a znalosti. Proto v rozvrhu zatím máme posílené hlavní předměty. Může se stát, že v dalších týdnech se rozvrh změní, přibude zpět více výchov nebo se změní organizace. U 3. ročníku je 5. vyučovací hodina kratší kvůli organizaci obědů.

Skupina I. (ročník 1., 2., 3.) a skupina II. (ročník 4., 5.) budou mít odlišné časové rozvrhy - rozdíl je 10 minut. Neměly by se tedy vůbec nebo jen minimálně potkávat o přestávkách. Velké, ale i malé přestávky a většinu družiny budeme chtít s dětmi trávit venku.

Skupina I. bude většinou rozdělená ještě na skupinky p. uč. Sládečkové a p. uč. Křenové, jak jste byli zvyklí z prvního pololetí. Na některé hodiny se skupinky mohou a budou spojovat. Nemohou a nebudou se spojovat se skupinou II. Z organizačních důvodů bude bohužel nutné v některých dnech, aby se u skupin střídali vyučující. Ale snažil jsem se o minimalizaci.

Obědy

Na oběd budou vytvořené 3 skupiny po 6-7 žácích, každý bude muset sedět u svého stolu. 1. a 2. ročník půjde na oběd po 4. vyučovací hodině v 11:30, 3. ročník v 12:10 po kratší 5. vyučovací hodině, 4. a 5. ročník půjde na oběd ve 12:35 po 5. vyučovací hodině.

Po obědě může Skupina I (tedy 1., 2., 3. ročník) pokračovat v pobytu ve školní družině. Pro skupinu II jsou bohužel školní družina a všechny kroužky zrušené. Žáci tedy po obědě budou odcházet domů.

Kroužky po znovuotevření školy

Zrušeny jsou tyto kroužky: keramika, sportovní hry, prezentování, čtenářský klub, náboženství a hra na flétnu. Budeme vracet poměrnou část ze zaplacených poplatků.

Pokračovat budou kroužky: Klub logiky a deskových her v úterý od 13 do 14:30 pro 10 dětí z 1., 2., 3. ročníku, pro starší je bohužel zrušen. Doučování ve čtvrtek 12 - 13 hod. pro 1. a 2. ročník. Doučování v pátek od 13 do 14 hod. pro 3. ročník pouze, pro starší žáky je zrušeno.

 

rozvrh hodin po znovuotevření školy.pdf

rozvrh časový skupiny I a II.pdf


Publikováno 20. 5. 2020 16:21

Informace o znovuotevření školy 25. 5.

organizace otevření ZŠ.pdf

příloha_čestné_prohlášení.pdf


Publikováno 9. 5. 2020 22:52

Krizová linka pro rodiče

Vážení rodiče, oslovila nás Pedagogicko-psychologická poradna s nabídkou svých služeb pro vás, rodiče.

Více v letáčku.

Krizová linka pro rodiče.pdf


Publikováno 29. 4. 2020 14:51

Zápis do první třídy 6. 4. - 24. 4. 2020

Vážení rodiče,

vzhledem k mimořádným opatřením je nutné upravit průběh zápisu dětí do 1. třídy. Všechny potřebné informace najdete na níže uvedených odkazech. Pro vaše pohodlí při vyplňování uvádíme formuláře ve dvou formátech.

Obecné informace k průběhu zápisu bez účasti dětí: informace k zápisu ZŠ Jezernice.pdf

Zápisní list: zápisní list 2020.pdfzápisní list 2020.doc

Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání: žádost o přijetí k základnímu vzdělávání 20.pdfžádost o přijetí k základnímu vzdělávání 20.doc

Žádost o odklad povinné školní docházky: žádost o odklad 20.pdfžádost o odklad 20.doc


Publikováno 31. 3. 2020 11:43

Zápis do první třídy bez přítomnosti dětí

Zápis do 1. třídy je stanoven na 6. 4. 2020. V tomto týdnu od 6. do 10. 4. proběhne bez osobní přítomnosti dětí u zápisu. Bohužel tedy přijdou o tu motivační část, kdy si mohly vyzkoušet některé školní činnosti. Ale až vše opadne a škola nastartuje obvyklý provoz, tak děti do školy pozveme a zkusíme si školu na nečisto. 

Zápis proběhne tak, že jen rodiče vypíší zápisní list, okopírují rodný list dítěte a vypíší žádost o přijetí do ZŠ, případně žádost o odklad zahájení školní docházky. Tyto dokumenty budou k dispozici ke stažení na našem webu nebo vám je vydáme ve škole. Dokumenty nám předají do školy do poštovní schránky.

V případě dotazů volejte 723 078 575 nebo piště na skola@jezernice.cz 


Publikováno 19. 3. 2020 15:22

Od 11. 3. je škola uzavřená

Počínaje středou 11. 3. ministerstvo zdravotnictví zakázalo osobní přítomnost žáků na vzdělávání v základních školách a ve všech vyšších typech škol. Škola tak bude do odvolání pro žáky uzavřena. Od zítřka 11. 3. tedy děti nemají chodit do školy. 

Zatím nevíme, jak dlouho bude opatření trvat. Zatím se hovoří o uzavření zhruba na dva týdny. V nejbližší době vás budu informovat o způsobech, jak by bylo možné v učení i doma pokračovat.

V případě dotazů, mi prosím volejte nebo pište: 723 078 575, skola@jezernice.cz


Publikováno 10. 3. 2020 12:49

Plán práce na březen

Přinášíme přehled akcí v měsíci březnu.

Ke stažení zde (pdf)


Publikováno 9. 3. 2020 21:30

Aktualizované informace ke koronaviru

Vážení rodiče,

na základě dotazů ze strany rodičů a po získání informací z Krajského úřadu Olomouc a z ministerstva školství vám oznamuji, že zatím stále v naší škole a školce nedochází k závažnějším opatřením vzhledem k šíření nákazy koronaviru.

Do 7. 3. občané přijíždějící z kritických oblastí byli povinni nahlásit tuto skutečnost svému lékaři a na hygienickou stanici, kde byli po té seznamováni s dalšími postupy. Takové dítě bylo ve škole jedno. Rodiče postupovali přesně podle pokynů hygienické stanice a dítě i rodiče jsou zdraví.

Od 7. 3. ministerstvo zdravotnictví přijalo opatření, kterým nařizuje všem občanům, kteří se navrátí od 7. března z Itálie (z jakéhokoliv regionu), aby se spojili se svým lékařem. Tento lékař pak bez dalšího automaticky rozhodne o nařízení karantény v délce 14 dnů. O žádných takovýchto dětech nevíme ani v ZŠ ani v MŠ.

V ZŠ a MŠ probíhá dezinfekce denně a děti jsou v ZŠ/MŠ vedeny k řádné hygieně.

Pokud nastanou nějaké změny, či obdržíme nějaká opatření od hygieny či přímo od státu budete včas informováni. Můžete také sledovat aktuální informace ministerstva zdravotnictví a ministerstva školství – odkazy jsou také přímo na našich stránkách školy.

Mateřská škola bude i nadále dodržovat ranní filtr, tzn. do mateřské školy nebudou přijímány děti s teplotami, nachlazením, či jinými příznaky virových onemocnění. V případě negativního postoje zákonných zástupců k rozhodnutí učitelky MŠ nepřijmout viditelně nemocné dítě, bude vyžadováno lékařské potvrzení, že dítě může do kolektivu.

 

Děkujeme za pochopení a spolupráci.


Publikováno 9. 3. 2020 11:27

Doporučení pro školy ke koronaviru

Vážení rodiče, 

přinášíme vám přehled základních informací o postupech s aktuálním výskytem epidemie koronaviru. Naši žáci byli poučeni o zvýšené hygieně.

Níže najdete instrukce a prokliky na důležité webové stránky (stačí vždy kliknout na odkaz a otevře se v novém panelu).

Desatero-zasad-pri-respiracnich-onemocnenich_26_2_2020.pdf

leporelo_Myti_rukou.pdf

Doporučení_pro_cestovatele_ECDC_SZU.png

Jak_snížit_riziko_nakažení_koronavirem.png

webový odkaz na informace ministerstva  zdravotnictví: 

http://mzcr.cz/dokumenty/informace-pro-obcany-v-souvislosti-s-aktualnim-vyskytem-cinskeho-koronaviru-2019_18415_1.html

http://www.mzcr.cz/dokumenty/covid-19materialy-ke-stazeni_18600_4122_1.html

webový odkaz na informace ministerstva školství: http://www.msmt.cz/doporuceni-pro-skoly-ke-koronaviru


Publikováno 3. 3. 2020 14:58

Předběžný plán práce na únor, březen a duben

Přinášíme přehled termínů a akcí v nejbližších měsících.

Ke stažení zde - únor březen.pdf


Publikováno 6. 2. 2020 12:55