Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Aktualizované informace ke koronaviru

Aktualizované informace ke koronaviruVážení rodiče,

na základě dotazů ze strany rodičů a po získání informací z Krajského úřadu Olomouc a z ministerstva školství vám oznamuji, že zatím stále v naší škole a školce nedochází k závažnějším opatřením vzhledem k šíření nákazy koronaviru.

Do 7. 3. občané přijíždějící z kritických oblastí byli povinni nahlásit tuto skutečnost svému lékaři a na hygienickou stanici, kde byli po té seznamováni s dalšími postupy. Takové dítě bylo ve škole jedno. Rodiče postupovali přesně podle pokynů hygienické stanice a dítě i rodiče jsou zdraví.

Od 7. 3. ministerstvo zdravotnictví přijalo opatření, kterým nařizuje všem občanům, kteří se navrátí od 7. března z Itálie (z jakéhokoliv regionu), aby se spojili se svým lékařem. Tento lékař pak bez dalšího automaticky rozhodne o nařízení karantény v délce 14 dnů. O žádných takovýchto dětech nevíme ani v ZŠ ani v MŠ.

V ZŠ a MŠ probíhá dezinfekce denně a děti jsou v ZŠ/MŠ vedeny k řádné hygieně.

Pokud nastanou nějaké změny, či obdržíme nějaká opatření od hygieny či přímo od státu budete včas informováni. Můžete také sledovat aktuální informace ministerstva zdravotnictví a ministerstva školství – odkazy jsou také přímo na našich stránkách školy.

Mateřská škola bude i nadále dodržovat ranní filtr, tzn. do mateřské školy nebudou přijímány děti s teplotami, nachlazením, či jinými příznaky virových onemocnění. V případě negativního postoje zákonných zástupců k rozhodnutí učitelky MŠ nepřijmout viditelně nemocné dítě, bude vyžadováno lékařské potvrzení, že dítě může do kolektivu.

 

Děkujeme za pochopení a spolupráci.