Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Mimořádné ředitelské volno 8. a 9. 2.

Mimořádné ředitelské volno 8. a 9. 2.Vážení rodiče,

bohužel musím oznámit, že MŠ bude v úterý 8. 2. a ve středu 9. 2. uzavřená z důvodů karantény všech zaměstnanců a některých dětí. Na tyto 2 dny je vyhlášeno mimořádné ředitelské volno.
 
Zákon umožňuje po dobu trvání pandemické pohotovosti podle zákona č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19 řediteli mateřské školy vyhlásit ve školním roce mimořádné ředitelské volno v celkovém rozsahu až 10 dnů.
Ředitel školy může mimořádné ředitelské volno vyhlásit, pokud z důvodu izolace, karantény nebo onemocnění COVID-19 pedagogických pracovníků nelze dočasně zajistit prezenční vzdělávání ve škole.
 
Zákonní zástupci mají nárok na ošetřovné. Vyhlášení mimořádného ředitelského volna škola nepotvrzuje, pro žádost o ošetřovné dává zákonný zástupce prohlášení. Tiskopis zde: https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd-m-2021 (tzv. krizové ošetřovné)
 
Omlouvám se, že nemůžu podat lepší zprávu. Školka obnoví běžný provoz od čtvrtka 10. 2.