Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Zahrada v přírodním stylu při MŠ Jezernice

Zahrada v přírodním stylu při MŠ JezerniceV rámci projektu „Zahrada v přírodním stylu při MŠ Jezernice“ došlo v naší mateřské škole k revitalizaci zahrady za účelem vytvoření příjemného prostoru, který je vhodný jak pro hru, tak pro výuku v rámci předškolního vzdělávání. Realizace projektu umožní dětem se seznámit s přírodními procesy a živočichy zážitkovou formou a rovněž napomůže budování jejich kladného vztahu k životnímu prostředí. Pedagogové hravou a zajímavou formou předávají dětem poznatky z enviromentální výchovy, ale i v rámci jiných činností podporují v dětech kladný vztah k přírodě, ekologii, recyklaci a šetření přírodními zdroji. Školní zahrada je rozdělena do 4 zón: Prostor pro pěstování a ochutnávání, Prostor pro hru a polytechniku, Okrasnou zónu s učebnou a týpí a Dopravní hřiště.

 

Díky dotaci ze Státního fondu životního prostředí byly pořízeny nejrůznější prvky, jako např. týpí, dva dětské ponky – kuchyňka a dílna, zvýšené záhony, pocitový chodník, mlžná brána a řada jiných. V rámci vybudování přírodní zahrady byly rovněž vysázeny nové keře, stromy a rostliny. Projekt apeluje na ekologické a ekonomické šetření s přírodními zdroji, recyklaci a udržitelný rozvoj. Všechny prvky přírodní zahrady jsou plně využívány jak dětmi, tak pedagogy, ke hrám a vzdělávání při pobytu venku.

 

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

NPZP_povinná publicita_banner A4_cmyk.jpg

Fotografie před a po realizaci zde.